ESTLATLTURUS

Üldine õpetus RowErgil treenimiseks

Siin on toodud vastused küsimustele, mida kõige sagedamini esitatakse:

Kuidas endale treeningprogrammi koostada? Programmi koostamine >>
Milliseid harjutusi peaksin tegema, treenides 2000m võistlusteks? Programm 2000m võistlusteks >>
Kuidas kasutada sõudmist teiste spordialade jaoks treenimiseks? Programm teiste spordialade tegijatele >>
Milliseid venitusi tuleks teha enne sõudmist? Programm algajale. Venitusharjutused >>

Milleks sõuda?

Täiuslik treening

Raske on leida teist sportlikku tegevust, mis läbi erinevate liigutuste koormab nii palju lihasgruppe, kui sõudmine. Põlved, puusad, käsivarred ja õlad pöörlevad igal tõmbel 90-130 kraadi ulatuses, mis on tunduvalt rohkem kui teiste aeroobsete harjutuste puhul. Selline suuremahuline lihaste kasutamine teeb sõudmisest suurepärase kalorite põletaja, samal ajal arendab ka painduvust ja jõudu. Sõudmine on põrutusevaba ning treeningu intensiivsus on täielikult treenija kontrollitav.

Jalad

Sõudmisel sisaldab iga tõmme nii jalgade täielikku kokkusurumist kui väljasirutamist, haarates töösse sääre-, reie-, pöia-, tuhara- ja puusalihased. Erinevalt paljudest teistest jalalihaste treenimiseks kasutatavatest treeninguviisidest hoiab sõudmine põrutuse puudumise tõttu ära põlvevigastused.

Alakeha

Sõudmine on üks väheseid sportlikke tegevusi, mis rakendab samaaegselt tööle alakeha- ,kõhu- ja seljalihased. Ekspertide arvates on just tugev alakeha hea rühi aluseks.

Ülakeha

Sõudmine tugevdab ülakeha sest tõmbe ajal on töösse haaratud nii õla-, selja- kui ka käelihased.

Süda ja kopsud

Kuna sõudmisel on üheaegselt töösse haaratud nii palju erinevaid lihasgruppe, seab see suured nõudmised kardiovaskulaarsüsteemile ning tulemuseks on täiustunud kardiovaskulaarne tervis.

Kehakaalu vähendamine

Kogu keha rütmiline liikumine teeb sõudmisest tõhusa kalorite kulutaja ilma liigse koormuseta jala liigestele.

Vigastuste taastusravi

Põrutusevaba sõudmine sobib hästi vigastusejärgseks treeninguks, mis aitab taastada lihaste toonust ja jõudu ning suurendab liikuvust ja painduvust.

Võistlemine

Kui algselt oli Concept2 RowErg mõeldud tippsõudjate talviseks treenimisvahendiks, siis tänaseks on see masin asendamatuks treenimis- ja võistlusvahendiks väga erinevatel tasanditel sõudjatele üle maailma.

Universaalne treening

Sõudmise universaalsus teeb temast loomuliku lisatreeningu vahendi erinevate spordialade harrastajatele – seda kasutavad oma ettevalmistuses suusatajad, ujujad, jalgratturid, jooksjad, triatlonistid, tennisistid jpt.

Sobivus igale eale

Kas oled 9- või 90- aastane, heas vormis või alustad alles harjutamist - sõudmine pakub suurepärast treenimisvõimalust endale seatud eesmärkide saavutamiseks.